lutego 04, 2017

Hybryda Bling- Czy warto wydać mniej na lakier hybrydowy? | Baby Blue Nails


manicure, baby blue, nails, hybryda, manicure hybrydowy, hybryda bling,

Jeśli czytałyście moją notkę o postanowieniach noworocznych, to wiecie, że jednym z nich jest powrót do notek paznokciowych. Jak obiecałam, tak czynię. Po wielu miesiącach wracam do Was z nowym manicurem! Dziś na tapetę weźmiemy sobie tanią hybrydę i cudowny odcień baby blue!

Doskonale wiecie, że jeśli chodzi o paznokcie, to jestem typem totalnej estetki. Nic nie może się rozlewać, wylewać, być odpryśnięte, czy złamane. Paznokcie od zawsze są dla mnie wizytówką i nie ma chwili, żebym miała je niepomalowane. Prędzej wyjdę z domu bez makijażu, czy odpowiedniego stroju ;)

Ponad rok temu postanowiłam wypróbować tańszą opcję lakierów hybrydowych- markę Bling, którą zakupiłam w sklepie 'paznokciowym'. Postawiłam na kilka kolorów i bazę, gdyż moja z Semilaca akurat się skończyła, a potrzebowałam czegoś na już, stacjonarnie.


manicure, baby blue, nails, hybryda, manicure hybrydowy, hybryda bling,

Kilka słów o aplikacji:

UV Base Gel- dość rzadki produkt, który może spływać z paznokcia, kiedy nie włożymy dłoni szybko do lampki. Aplikacja jest bezproblemowa. Jeśli chodzi o właściwości bazy, to z pewnością nie jest to produkt samopoziomujący, przez co wszelkie nierówności, czy niedociągnięcia będą widoczne. Utwardza się zarówno w lampie LED jak i UV. 

Lakiery kolorowe. Mam w swoim pudełku hybrydowym trzy odcienie i wszystkie zachowują się dokładnie tak samo. Są słabo napigmentowane, przez co do pełnego krycia potrzebne są minimum trzy warstwy. To jestem jeszcze w stanie przeboleć, ale rzadka konsystencja sprawia, że bardzo łatwo zalać sobie nimi skórki, a do tego kiepsko wyprofilowany i przycięty pędzelek maluje palce (nie znoszę tego efektu!). Celowo nie 'doczyszczałam' paznokci, abyście zobaczyły o jaki efekt mi chodzi. Z hybrydami Semilac, czy Neonail nie ma to miejsca.

manicure, baby blue, nails, hybryda, manicure hybrydowy, hybryda bling,

Co z trwałością?

To pewnie nurtuje Was najbardziej. No cóż, nie ma co owijać w bawełnę. Lakier na bazie utrzymuje się ok tygodnia w stanie nienaruszonym, później niestety na końcówkach pojawiają się odpryski, a od góry podchodzi powietrze. Same widzicie, że szału nie ma. Natomiast kolor naniesiony na bazę Semilaca, pokryty topem Semilac lub Neo Nail utrzymuje się bez problemu- standardowo ok. 2 tygodni. Po ponad roku posiadania hybryd Bling, zauważyłam że lakiery znacznie zgęstniały, zdarza im się smużyć i nierównomiernie rozprowadzać po płytce paznokcia.


Choć sam kolor jest piękny, z przykrością stwierdzam, że dla mnie ta gra nie jest warta świeczki. Zdecydowanie bardziej wolę zainwestować w hybrydy Semilac lub Neo Nail i cieszyć się tą samą jakością przez cały czas używania. Oczywiście jeśli ktoś lubi mieć więcej kolorów niższym kosztem, polecam zainwestować w bazę i top innej, sprawdzonej marki, a pokusić się jedynie o produkty kolorowe marki Bling.manicure, baby blue, nails, hybryda, manicure hybrydowy, hybryda bling,

manicure, baby blue, nails, hybryda, manicure hybrydowy, hybryda bling,

Jestem bardzo ciekawa jaki jest Wasz stosunek do tańszych firm lakierów hybrydowych. Próbowałyście takich marek? Na jakich produktach bazujecie? A może jesteście zwolenniczkami klasycznych lakierów do paznokci? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

PS. Mam nadzieję, że cieszycie się na nową notkę paznokciową po dłuugim czasie, tak jak ja :) Jak podoba się Wam mój Baby Blue? 

Copyright © 2016 O wszystkim co mnie otacza , Blogger