listopada 21, 2012

Argande- maska do włosów z olejkiem arganowym

Hej!

Jak już pewnie zdążyłyście zauważyć w moim projekcie denko rzadko goszczą produkty do włosów. Dzieje się tak dlatego, że mam długie włosy i zazwyczaj używam produktów XXL ;)
Litrowe szampony, litrowe maski to coś, co lubię najbardziej. Mam wtedy pewność, że wystarczająco dobrze poznałam produkt i mogę wyrobić sobie na jego temat zdanie. 

Pod koniec lipca pokazywałam Wam dwa nowe produkty do pielęgnacji włosów KLIK!
Dzisiaj chciałabym opowiedzieć o jednym z nich.

Mowa o masce nawilżającej do włosów cienkich, zniszczonych i suchych z olejkiem arganowym firmy  Argande. 


Producent mówi:
Maska przeznaczona do głębokiej pielęgnacji włosów zniszczonych i pozbawionych blasku. Bogata w olej arganowy oraz olej jojoba stanowi, kompleksową odbudowę i pełne nawilżenie włókna włosowego. Włosy stają się zdrowsze, silniejsze oraz łatwe w rozczesywaniu.

Zaleca się przetrzymanie maski 10min na włosach.


Umówmy się na początku, w cudowne uzdrowienie włosa nie uwierzę. Ratują je tylko nożyczki- taka jest moja teoria. A za sprawą odżywek, masek itp możemy jedynie sprawić, że będą wyglądały zdrowiej, będą bardziej odporne na uszkodzenia. 

Produkt nakładam na ok. 30min. Włosy po zastosowaniu tej maseczki są miękkie, gładkie, miłe w dotyku i lepiej się rozczesują. Nie podoba mi się natomiast fakt, że maskę trzeba spłukać bardzo dużą ilością wody. Nieraz zdarzyło mi się, że nie spłukałam jej dokładnie i włosy były oklapnięte i szybko traciły świeżość.

Konsystencja produktu jest dość mięsista, ale sprawnie rozprowadza się ją na włosach.


Ogólne podsumowanie

+nie obciąża włosów
+zmiękcza i ułatwia rozczesywanie
+włosy są po niej lśniące 
+ładny, delikatny zapach 
-trzeba obficie i dokładnie ją spłukać
-cena 39zł.
-pompka wydobywa zbyt małą ilość produktu (tym oto sposobem potrzebuję 15! pompek jednorazowo) mimo wszystko maska jest w miarę wydajna

Moja ocena: 3/5Uważam, że maska nie jest zła ale nie jest też powalająca. Po prostu przeciętny produkt. Nie zrobił mi krzywdy ale wielkiego wow też nie było. 

Przestrzegam Was przed szamponem z tej samej serii, który pachnie podobnie ale o wiele bardziej intensywnie. Zapach ten jest męczący i 'obrzydza' nam sam produkt. Niestety też trochę obciąża włosy.

Znacie produkty tej firmy? 
Czy Wy też używacie produktów o pojemności XXL czy wolicie mniejsze opakowania? :)
Jakie są Wasze ulubione odżywki/maski do włosów? Jakiś czas temu próbowałam olejowania ale się u mnie nie sprawdziło, też tak macie?

Buziaki, Magda


Copyright © 2016 O wszystkim co mnie otacza , Blogger